Jsme nejmladší třinecký tréninkový tým. Vše začalo mým návratem ze studií a vojenské základní služby v roce 2002. Začínali jsme ve složení Jana Hofierková, Břetislav Vala, spousta (kolem 20) dětí v přípravce a ve sportovní třídě ZŠ Dany a Emila Zátopkových. Jednu sezónu mě atletická trenéřina i živila. Po roce jsem nastoupil na Gymnázium Třinec, kde jsem zaměstnán i nyní. Začínali jsme vzhledem ke struktuře členů jako skupina se všestranným zaměřením.

        V současné době se ubíráme dvěma proudy. První směr vede po stopách sprintersko skokanských. S příchodem běžců jsme se dostali na druhý proud který vede ke středním tratím. Snažíme se těžit ze základních zákonitostí tělesné anatomie a fyziologie. Naším mottem je: nestačí jen trénovat, musí se trénovat kvalitně! Tím je myšleno dobré zpevnění těla, správná funkčnost hlavních svalových skupin, dosaženo prostřednictvím různých posilovacích cviků, s náčiním i bez něj, a strečinku namáhaného svalstva. Protože jsme si vědomi, že tělo sportovce je opotřebováváno mnohem rychleji než u běžné populace, snažíme se klást důraz na správnou regeneraci prostřednictvím vyrovnávacích cvičení. Snažíme se sledovat moderní trendy ve sportovním tréninku a obohacovat naší přípravu o nové formy. Novinkou v tomto směru je např. cvičení s nestabilní zátěží (výrobek Aquahit, který používáme zejména na soustředěních). Víme že je třeba se neustále zdokonalovat a tak využíváme rad odborníků  ze vzpěračského a gymnastického oddílu.

         Nejen v mimozimní sezóně využíváme k přípravě náš stadion na Lesní ulici, který prochází v letošním roce 2005 rekonstrukcí tartanové dráhy. Takže již brzy se budeme činit na novém povrchu.

Starý povrch na stadionu na Lesní ulici  Středisko ve Žiaru  Hromada na Solisku

          Doplňkově využíváme k tréninku přilehlý lesopark. V útrobách třinecké haly STaRS navštěvujeme vzpěračskou a   gymnastickou tělocvičnu a v  zimním období i samotnou halu. K dispozici máme každé pondělí saunu v témže objektu. Několikrát do roka se vydáváme na výcvikové tábory na Slovensko do Žiaru v Západních Tatrách, nebo na Štrbské pleso., kde si kromě dřiny užváme pohody tatranského prostředí a stmelujeme partu.